Jak zorganizować konferencje, na co zwrócić uwagę w związku z COVID-19?

http://yellow.pl/

http://yellow.pl/

17 lipca weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące imprez kulturalnych oraz wydarzeń konferencyjnych, w tym również tłumaczeń symultanicznych. Co nas cieszy, zniesiono także ograniczenia związane z organizacją wydarzeń międzynarodowych. W związku z powyższym informujemy, że YELLOW Centrum Języków Obcych również znosi wszelkie wcześniejsze ograniczenia i pozostajemy do Państwa dyspozycji przy organizacji tego typu wydarzeń.

Jakie są kluczowe zasady przy organizowaniu konferencji symultanicznych, tłumaczeń konsekutywnych wyjaśniamy poniżej:

  • należy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego, dlatego też, przy wyborze sal konferencyjnych w hotelach czy miejscach do tego przeznaczonych, istotną kwestią jest powierzchnia wybieranych obiektów. Należy pamiętać o minimalnej odległości 2 m przypadającej na 1 uczestnika wydarzenia.
  • warto przygotować dla wszystkich uczestników maseczki lub przyłbice. Dobrym pomysłem jest, aby zawierały one logotyp naszego wydarzenia. Będzie to dla nas stanowiło dodatkową możliwość zareklamowania naszej konferencji-spotkania.
  • w przypadku tłumaczeń symultanicznych należy również uwzględnić dodatkowe kabiny do tłumaczeń. Każdy z tłumaczy powinien siedzieć w osobnej kabinie, aby zachować wymagany dystans.
  • tłumaczenia konsekutywne czy szkolenia językowe odbywają się na zbliżonych zasadach. Główne wymagania dotyczą zachowania dystansu, zakrywania ust i nosa. Dla ułatwienia komunikacji proponujemy w tego typu wydarzeniach przenośne  zestawy TOUR GUIDE lub mikrofony do paneli dyskusyjnych na stół dla każdego z uczestników wydarzenia.

Nie wszyscy klienci decydują się na wydarzenia bezpośrednie, dlatego też wspieramy klientów przy organizacji wydarzeń online – wideokonferencji. Tutaj właściwie nie mamy żadnych ograniczeń co do ilości osób uczestniczących, a tłumacz/tłumacze – w zależności od ilości języków obcych – pracują w czasie rzeczywistym. Jest to na pewno dobre rozwiązanie na ten moment. Nie zapewni ono jednak networkingu, czy spotkań bezpośrednich, które są równie ważne przy wydarzeniach konferencyjnych.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat współpracy zapraszamy do kontaktu pod adresem: konferencje@yellow.pl

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony https://yellow.pl/aktualnosci/,

gdzie znajdą Państwo informację o aktualnej promocji i biletach do MULTIKINA.

Zapraszamy do owocnej współpracy.

Daria Jondro-Iwańska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *